Цена

5.460ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Optimum Nutrition Gold Standard 100% Casein

Повеќе од основното

  • Најдобро продаваниот Мицелар Касеин
  • 72% Протеин по тежина(24гр Протеин во порција од 33гр)
  • 24гр од Мицелар Касеин со највисок квалитет по порција
  • Повеќе од 5гр БЦАА (Леуцин, Изолеуцин и Валин) по порција
  • Близу 5гр Глутамин и Глутаминска киселина по порција.
  • Природно оформувачки амино киселини

Есенцијални амино киселини (ЕАА)

Кондиционални есенцијални амино  киселини (ЦАА)

Неесенцијални амино киселини

Триптофан

Аргинин

Аспартинска Киселина

Валин*

Цистин

Серин

Треонин

Тирозин

Глицин

Изолеуцин*

Хистидин

Аланин

Леуцин*

Пролин

 

Лисин

Глутамин и Глутаминска киселина

 

Фенилаланин

 

 

Метионин

 

Типична количина во доза

~9,6г

~10,3г

~4,1г

*приближно 5гр БЦАА 

Состојки:
казеин (мисцелар) - /содржи емулгатор – соја лецитин/,какао прав со намалена масленост, арома, сол, згуснувачи (целулоза гума, карагеан гума, гуар гума), протеин маскер, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), боја (куркумин),  комплекс ензими (амулаза, протаза, целулаза, бета-г-галактосидаза, липаза).  *Од млеко.

Алергени:
Содржи : млеко, соја (лецитин). Може да содржи: глутен, јајца, јаткасти овошја и кикирики.

Упатство за користење:
Gold Standard 100% Casein ™ е направен за лесно растворање. Едноставно додадете 1 полна дозерка (32гр) во 300-360мл (10-12оз) ладна вода и промешајте се додека прашакот целосно не се растопи. Варијација на вкусот може да постигнете со додавање повеќе или помалку вода. 

Појачајте го вашиот шејк:
додајте во вашиот Gold Standard 100% Casein ™ креатин, глутамин или BCAA прашок.

Протреси го шејкот:
со додавање на свежо или замрзнато овошје, путер од кикирики, семе од лен, кокос или други состојки можете да направите уште по вкусен шејк.

Препорачана употреба:
Да се користи во рамки на разновидна и балансирана диета и здрав живот.
Суплементите не се користат како замена на храна.
Не е препорачливо да се надминува дневната доза.
За здрави возрасни лица, внесете доволно количество на протеин за да ги задоволите вашите потреби, преку комбинација на добро избалансирана исхрана и суплементи преку текот на целиот ден, како дел од избалансирана исхрана и тренинг програма.


Предупредување:
не е за употреба кај лица со веќе постоечка медицинска состојба или лица кои користат лекови, лица под 18 години или бремени жени или доилки. Чувајте го надвор од дофат на деца. Да се чува на ладно и суво место. Рок на употреба, види на задниот дел од опаковката

 Пакување: 908g

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024