Цена

2.160ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена
 
Состојки: CarnoSyn® бета аланин, микронизиран креатин монохидрат, аргинин Алфа-кетоглутарат, состојки за зголемување на волумен (полидекстроза), регулатор на киселост (лимонска киселина), вкусови, Н-ацетил-Л-тирозин, Безводен кофеин, состојки против згуснување (силициев диоксид и калциум силикат), засладувачи (ацесулфам к и сукралоза), Витамини (Л-аскорбинска киселина, фолна киселна, никотинамид –витамин б3, пиродоксал 5-фосфат, метилкобаламин, боја (tartazine, Briliant blue FCF).
 
Додаток во исхрана со вкус на зелено јаболко со витамини, амино кислеии, кофеин и засладуваи. Поради присуството на креатин, овој продукт е наменет само за возрасни. Содржи кофеин (150мг по сервирање). Не се препорачува за деца и бремени жени.
Витаминот Б6 и витаминот Б12 придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста
Витаминот Б6 и витаминот Б12 придонесуваат за нормален енергетски метаболизам
Цинкот придонесува за нормален метаболизам на масни киселини
 
 
Препорака за користење: Земете една дневна доза (1 дозерка) од C4 Original со 150-200 мл вода, 20-30 миути пред тренинг. Додатоците во исхраната не треба да се користат како заменаза балансирна исхрана и здрав животен стил. Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза.
 
Предупредување: Овој производ е наменет само за здрави возрасни лица со наполнети 18 години или постари.
 
Не го користете овој произвед пред да се консултирате со лиценцирано и квалификувано медицинско лице, особено во случај ако користите било кој друг суплемент, препишан лек или ако се сомневате дека сте или сте биле дијагностицирани со некоја мединциска состојба. Овој производ содржи кофеин и не треба да се користи во комбинација со кофеин или други стимуланти од други извори. Не конзумирајте повеќе од 400мг кофеин дневно од целокупниот внес на храна и пијалоци во денот.  Престанете со користење две недели пред операција. Веднаш престанете со користење  и консултираајте се со доктор доколку почуствувате некои неповолни реакции од овој продукт. Не го користете овој производ повеќе од 8 недели непрекинато. Не го користете доколку безбедносната опаковка е оштетена или фали. Чувајте на ладно и суво место. ЧУВАЈТЕ ГО ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ ДЕЦА. Овој продукт се продава по грамажа, а не по волумен. Некои промени во правта можат да се појават при трнспорт, што може да влијае на густината на правта. Овој производ содржи сервирања назначени според грамажа. Тартазинот може неповолно да влијае на активностите и концентрацијата кај деца.
 
Сервирање: 6.5г (1 дозерка)        Сервирања во паковање:60
 
Состав:
Состојки во препорачана дневна доза: 1 доза(6,5 g) % PU*
Витамин Ц (Л-аскорбинска киселина) 37,5 mg 47 %
Витамин Б6 (piridoksal 5’-fosfat) 0,5 mg 36 %
Фолна киселина 100 mcg 50 %
Витамин Б12 (metilkobalamin) 1,25 mcg 50 %
CarnoSyn® бета-аланин 1600 mg  
Микронизиран креатин монохидрат 1500 mg  
Аргинин алга-кетоглутарат 1000 mg  
Н-ацетил-Л-тирозин                                                       200 mg

 

  Безводен кофеин       150 mg

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024