Цена

1.840ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

100% Creatine Monohydrate, 300 g

Креатин-монохидратот предизвика бум во спортот во 1990-тите години. Креатинската залиха е одговорна за префрлање на фосфатната единица и претварање на истата во ATP (аденозин трифосфат),со што обезбедува регенерација и нова енергија за градење на мускули. Креатинот е практично еден молекул кој складира енергија. Креатинот ја зголемува физичката активност во последователни кратки и интензивни вежби

Употреба:

Се препорачува да се раствори 3гр креатин во вода или сок и да се конзумираат еднаш дневно (1/2 мала лажичка).

Креатинот не смеат да го конзумираат бремени жени, доилки и помлади од 16 години! Конзумирањето може да доведе до зголемување на телесната тежина поради акумулација на вода во мускулите.

Крајниот ефект се постигнува со дневна доза од 3гр креатин.

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Додатокот во исхраната не е замена за балансирана исхрана.

Состав:

Нутритивни вредности 2,5 g – ½ дозерка
Креатин* монохидрат
- од кои чист креатин
2500 mg
2210 mg

Пакување:

300 g

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024