Цена

75ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Ovesni snegulki, sitni, 500 g

Идеален оброк за започнување на денот.

Овесните снегулки се вкусни, практични и здрави и се идеален избор за брз и хранлив појадок полн со енергија за целиот ден.

  • Полн оревкаст вкус и нежна структура
  • Едноставни за подготвување
  • Полни со влакна
  • Енергија и чувство на ситост подолг временски период
  • Лесно свралив не формира тегоби во стомакот
  • Одличен извор на комплексни јаглехидрати

Moже да се употребуваат на различни начини без разлика дали е за утринско смути, палачинки, колачи или пецива и сл.

Состав:

   Нутритивни информации                                                       100 g 
Kcal / kJ 363 kcal / 1532 kJ
Протеини 13 g
Јаглехидрати 60 g
- од кои шеќери 1,8 g
Масти 5,7 g
- од кои заситени 1,2 g
Влакна 10 g
Сол 20 mg

Вредностите отстапуваат во зависност од сировината

Состојки: Овесни снегулки

Информации за алергени: Може да содржи траги од јачмен, пченица и р'ж.

Пакување:

500 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024