Цена

315ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Instant Oats, 1 kg

Започни го денот здраво и енергично !

Овесните снегулки долго време важат за најдобрата храна за тие кои сакаат да намалат несакани масти и да останат здрави. Доколку сакате денот да го започнете со оброк кој е здрав и енергичен тогаш овесните снегулки се вистинскиот избор за вас.

Богат со влакна, нуди чувство на ситост.

Има низок GI и е идеален за долготрајно ослободување на енергија. Сомелен во прав да се обезбеди лесно конзумирање.

Карактеристики:

  • Одличен извор на јаглехидрати со низок GI
  • Одличен извор на енергија 
  • Едноставо за подготовка 
  • Богато со влакна

Употреба:

Промешајте 3 - 4 супени лажици од овесното брашно со млеко или вода и промешајте во блендер или шејкер. Идеално во комбинација со протеини, какао во прав и засладувачи. Овесното брашно може и да го комбинирате со пченично брашно во припрема на колачи, леб или тесто за палачинки.

Состав:

Нутритивни вредности

На 100 g

Енергетска вредност

1469kJ/349kcal

Јаглехидрати

55,7 g

- од кои шеќери

1,1 g

Влакна

9,7 g

Протеини

10,7 g

Масти 

7,1 g

- од кои заситени

1,4 g

Сол

0,02 g

Состојки Овесно брашно.

Информации за алергени: Може да содржи јачмен, пченка и пченица во траги.

Пакување:

1 kg

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024