Цена

1.000ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

ZMB6, 60 caps

ZMB6 е минерално-витаминска комбинација која содржи цинк, магнезиум и витамин B6. 

Цинкот и Магнезиумот придонесуваат за нормална протеинска синтеза, за одржување на нормални коски, има уллога за одржување на нормални коски и цинкот има уллога во процесот на клеточна делба 

Цинкот и Б6 придонесуваат за нормално функционирање на имуниот систем.

 
Магнезиумот и Витаминот Б6   придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста, за нормален енергетски метаболизам, придонесува за нормална психолошка функција
 
Цинкот придонесува за нормална ДНА синтеза
Цинкот придонесува за нормален ацидо базен метаболизм
Цинкот придонесува за нормален метаболизам на макронутриентите
Цинкот придонесува за нормална когнитивна функција
Цинкот придонесува за нормална плодност и репородукција
Цинкот придонесува за нормален метаболизам на масни киселини
Цинкот придонесува за одржување на нормална коса
Цинкот придонесува за одржување на нормални нокти
Цинкот придонесува за одржување на нормална кожа
Цинкот придонесува за одржување на нормален вид
Цинкот придонесува за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта
Цинкот придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес
Магнезиумот придонесува за електролитен баланс
Магнезиумот придонесува за нормална функција на нервниот систем
Магнезиумот придонесува за нормална мускулна функција
Магнезиумот придонесува за одржување на нормални заби
Витаминот Б6 придонесува за нормално формирање на црвените крвни клетки

Витаминот Б6 придонесува за нормално регулирање на хормонската активност

 

Упатство за употреба: За мажи и жени по 1 капсули дневно 30 минути пред спиење.Секогаш се консумираат на празен стомак и при тоа се препорачува да се избегнат намирници кои се богати со калциум. 

Состав:

 

По сервирање (2 капсули)

RDA %

Цинк

30 мг

300 %

Магнезиум

450 мг

120 %

Витамин B6

11 мг

785 %

Иформации за алергени: Произведено во погон каде што се наоѓа млеко, јајца, протеини од соја и јајца, глутен и кикирики. 
Состав: магнезиум оксид, капсула (говедски желатин; боја: Candurin Silver Fine, Brilliant црна, црн железен оксид), цинк сулфат монохидрат, средство за полнење (микрокристална целулоза), пиридоксин хидрохлорид.

Пакување: 60 капсули

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024