Цена

1.180ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Комбинација на цинк, магнезиум и витамин Б6!

Формулата Leovital ZMA е дизајнирана според потребите на спортистите и активните лица чии организми бараат поголема количина на нутриенти. ЗМА содржи минерали цинк и магнезиум и витамин Б6. 

Но, ЗМА е многу повеќе од тоа затоа што станува збор за состојки кои можат да обезбедат подобри перформанси, поголема издржливост и на крајот подобар резултат. ЗМА е испробана и тестирана формула, дизајнирана од вистински експерти, и тестирана на професионални спортисти, за да обезбеди најдобра поддршка и она што секој сериозен спортист го заслужува.

 

Дали веќе сте пробале ЗМА?

 

ЗМА е често потценет додаток во исхраната, бидејќи се гледа како „едноставна комбинација на неколку витамини и минерали“. Сепак, е многу повеќе од тоа и е исклучително важно за квалитетно постигнување на посакуваните резултати!

 

 

Основни карактеристики на производот:

 

60% RDA магнезиум

150% RDA цинк

393% RDA на витамин Б6

Магнезиумот придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста

Не содржи млеко или млечни производи

Не содржи пченица или производи од пченица

Без глутен

Не содржи ГМО состојки

Користење на:

Земете 1 капсула дневно, по можност на празен стомак, 30-60 минути пред спиење.

 

Додаток во исхраната не е надоместок или замена за балансирана исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Бремените жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да го земат.

Состав:

Состојки во препорачана дневна доза

1 капсула (% PU*)

Магнезиум

225 mg (60 %)

Цинк

15 mg (150 %)

Витамин B6

5,5 mg (392,9 %)

 

* Препорачана дневна доза за просечен возрасен (8.400 kJ / 2.000 kcal)

 

Состојки: Магнезиум (магнезиум оксид), обвивка од капсула (целулоза), средство против згуснување (микрокристална целулоза), цинк (цинк сулфат монохидрат), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), боја (титаниум диоксид).

 

Пакување:

 

90 капсули

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024