Цена

2.190ден

-57% Акција
927ден Заштедуваш
1.263ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Неопислива леснотија на движење

Задоволството од движењето и смелоста можете да го почувствувате во секое движење денес - со спортскиот градник Venus Kyou. Зборот „Kyou“ значи „денес“ на јапонски, па вашиот омилен дезен доби нов аутфит! Уживајте во секој момент и активност, зрачете со самодоверба и чувствувајте се добро во сопствената кожа!

 

Цветен дезен за сите прилики

Без разлика дали ќе го изберете спортскиот градник Venus Kyou за вашиот танцувачки тренинг, јога, теретана или прошетка во природа, цветниот дезен ќе ја подигне секоја комбинација и ќе го комплетира искуството на секоја активност. Атрактивните прерамки ќе го истакнат вашиот грб, а вратоврската на половината ќе ја нагласи вашата половина и женствените облини.

 

Карактеристики:

 

Мускулна поддршка

Испуштање на влага

Обликување

УВ заштита 50+

Материјал: 74% полиамид, 26% еластин / 82% полиестер, 18% еластин / поставата: 90% полиамид, 10% еластин

 

Нашиот модел носи големина S, а неговите мерки се:

 

Висина: 170 см

Обем на градите: 85 см

Обем на половината: 68 см

 

Обем на колкови: 97 см

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ (цм) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (цм)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (цм)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (цм)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024