Цена

2.270ден

-50% Акција
1.135ден Заштедуваш
1.135ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Кажете им збогум на компромисите!

Со спортскиот градник Tour, никогаш повеќе нема да треба да избирате помеѓу удобност и стил! Овој заводлив и исклучително удобен спортски градник има тесни ремени и уникатна комбинација од монохроматски материјал и леопард принт што ќе внесе допир на сензуалност во вашата рутина за вежбање. На тренинг можете да го носите со турнеја хулахопки, додека за порелаксирани дружења дома или кафе со пријателите комбинирајте го со омилената тренерка.

 

Сензуално и функционално

Спортскиот градник Tour е изработен од висококвалитетен италијански материјал кој е еластичен и издржлив и обезбедува оптимална поддршка за сите ваши активности. Ширината и висината на појасот се дизајнирани да го задржат горниот дел на место и совршено да одговараат, додека комбинацијата на боја и леопард принт ви дава уникатна модна изјава.

 

Карактеристики:

 

Обликување (среден интензитет): Ги обликува и нагласува облините на вашето тело

Растегнување

Ткаенина за удобност

УВ заштита: Заштита од УВ зрачење, фактор 50+

Материјал: 87% полиамид, 13% еластан / 87% полиамид, 13% еластан / поставата: 90% полиамид, 10% еластан

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ (цм) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (цм)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (цм)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (цм)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024