Цена

4.630ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Достапно, но никогаш не дозволувајте отстапка за квалитетот, тоа е асортиманот  "Challenger"

Овие штитници се совршени да ги заштитат вашите потколеници и стапала, со неверојатна ергономија која овозможува да се изведат силни удари!

Препорака за големина:

 • М: Тежина: 120 lbs до 155 lbs | Висина: 5'4" до 5'8"
 • L: Тежина: 156 lbs до 190 lbs | Висина: 5'8" до "6'1"
 • XL: Тежина: 191 lbs до 250 lbs | Висина: 6'1" до 6'4"

Мерење на потколеницата - од врвот на стапалото до врвот на вашата потколеница (веднаш под коленото):

М: до 14 инчи

L: помеѓу 14 инчи и 14,5 инчи

XL: над 14,5 инчи

 • Премиум СТП
 • Логото на Venum испечатено на предната плоча.
 • Велкро комплет
 • Пена со висока густина со дополнителна облога преку потколеницата и задниот дел
 • Лесни
 • Релјефна етикета и масна графика
 • Доаѓа во M, L и XL
 • Тежина: 0,109200

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024