Цена

4.950ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Me F1rst The One Mass Gainer 3.62 kg  – Гејнер за качување на телесна маса во пакување од 3.62кг 

Додаток во исхрана.

Фирст стандард за квалитет / Пред, за време, после тренинг / Премиум квалитет / 67 гр јаглехидрати, 67 гр протеин, 3 гр креатин, 1.7 гр МЦТ на сервирање / Направен во ЕУ / Без бои, презервативи, аспартам / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / Мулти формула со повеќе сосотојки / 1:1 размер помеѓу јаглехидрати и протеини / Додаток во исхрана / 22 сервирања / Број еден гејнер со размер 1:1 /

Кога гледаме во огледалото, телата кои ги гледаме се одраз на нашата исхрана и начин на живот. Тоа значи дека телото кое сакаме да го гледаме во одразот целосно зависи од нас самите. Ако барате дополнување во вашата исхрана со која ќе ги постигнете калориските потреби тогаш гејнерот на MeF1rst® според нутриционистите и научниците е најдоброто решение за вас. / Гејнерот е направен со цел да ви ги обезбеди  саканите резултати благодарение на неговата најнова и подобрена високо калориска формула во размер 1 :  1 на јаглехидрати со протеини. Дополнително гејнерот претставува мултикомпонентна формула која содржи, креатин, протеинско-јаглехидратна матрица, бленд на масни киселини (кокосово, ленено, МЦТ) и витамински минерален комплекс.

Високата содржина на протеин ќе придонесе во растот и одржувањето на мускулната маса.

Големина на сервирање 160 гр / Број на севирања во пакување 22

 

160 гр

100 гр

Енергија

2718 kJ / 643 kcal (32%)

1699 kJ / 402 kcal

Масти

11 гр (16%)

6,9 гр

-од кои заситени

7,1 гр

4.5 гр

Јаглехидрати

67 гр (25%)

42 гр

-од кои шеќери

14 гр (16%)

8.9 гр

Влакна

5,2 гр

3,2 гр

Протеин

67 гр (132%)

42 гр

Сол

0.25 гр (4%)

0.15 гр

Витамин Б1

0.48 мг (44%)

0.30 мг

Витамин Б2

0.61мг (44%)

0.38 мг

Ниацин

7.0 мг (44%)

4.4 мг

Пантотенска киселина

2.6 мг (44%)

1.6 мг

Витамин Б6

0.61 мг (44%)

0.38 мг

Витамин Б12

1.1 ug (44%)

0.68 ug

Витамин А

350 ug (44%)

219 ug

Витамин Ц

35 мг (44%)

22 мг

Витамин Д

2.2 ug (44%)

1.4 ug

Витамин Е

5.2 мг (44%)

3.3 мг

Калциум

243 мг (30%)

152 мг

Калиум

195 мг (10%)

122 мг

Фосфор

170  мг (24%)

106 мг

Магнезиум

106 мг (28%)

66.2 мг

Железо

3.1 мг (22%)

1.9 мг

Цинк

2.2 мг (22%)

1.4 мг

Манган

0.87 мг (44%)

0.55 мг

иБЦАА

0.5 гр

0.3 гр

Л-Глутамин

0.7 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024