Цена

3.300ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена
Optimum
Nutrition Serious Mass chocolate flavour – Гејнер
Сериозна Маса со чоколаден вкус во пакување од 2.23кг
и
5.455 кг. 
Храна наменета за спортисти
Нутритивни вредности:  доза
за конзумирање – 1цела дозерка 167гр.
Вкупно:                                                                                               на 100гр.             на
167гр.             %ИЕ по доза
Енергија                                                                                              1571КЈ                  2623.5КЈ                               63%*
                                                                                                                375кцал               626кцал               
Масти                                                                                                   1,4гр                      2,4гр                      7%*
-         
oд кои заситени                                                              0,6гр                      0,95гр                   10%*
Јагленохидрати                                                                              75,5гр                   126,05гр                              97%*
-         
oд кои шеќери                                                                                6,4гр                      10,65гр                 24%*
Диететски влакна                                                                          0,8гр                      1,4гр                      †
Протеин                                                                                             14,9гр                    24,95гр                 100%*
Сол                                                                                                        0,37гр                   0,619гр                 21%*
                                                                                                                                                                %НВН
100гр.
Витамин А                                                                                         90мцг                    149,5мцг                              11%*
Витамин Д                                                                                         1мцг                      1мцг                      12%*
Витамин Е                                                                                          1мг                         2мг                         9%*
Витамин Ц                                                                                         7мг                         11мг                      8%*
Тиамин                                                                                                0,2мг                     0,25мг                   18%*
Рибофлавин                                                                                     0,2мг                     0,3мг                     14%*
Ниацин                                                                                                2мг                         3,5мг                     13%*
Витамин Б6                                                                                       0,2мг                     0,35мг                   14%*
Фолна Киселина                                                                             21мцг                    35,5мцг                                11%*
Витамин Б12                                                                                     0,1мцг                  0,25мцг                                4%*
Биотин                                                                                                16мцг                     27,5мцг                                33%*
Пантотенска ксиелина                                                                                1мг                         1мг                         10%*
Калиум                                                                                                418мг                    698,5мг                                21%*
Хлорид                                                                                                196мг                   326мг                     24%*
Калциум                                                                                             150мг                    175,5мг                                13%*
Фосфор                                                                                               50мг                      83мг                      7%*
Магнезиум                                                                                        25мг                      41,5мг                   7%*
Железо                                                                                               1мг                         2мг                         9%*
Цинк                                                                                                    1мг                          1,5мг                     8%*
Бакар                                                                                                 0,2мг                        0,325мг                                20%*
Манган                                                                                                0,2мг                     0,25мг                   10%*
Селен                                                                                                  10мцг                     17мцг                    19%*
Хром                                                                                                   39мцг                     650мцг                 98%*
Јод                                                                                                        15мцг                     25,5мцг                                10%*
Натриум                                                                                             148мг                    247мг                    †
 
 
 
*препорачана дневна доза за возрасен од 2000кцал
† препорачана дневна доза или нутритивна вредност
не е одредена 
 
Повеќе од основното
-1250 калории по порција со вода; 1640 калории по порција
со помалкумаслено млеко
-повеќе од 250 гр јаглехидрати – без додадени
шеќери
-содржи креатин, л-глутамин, глутамински пептиди,
холин, инозитол и MCT
-Извор на протеини: содржи 50 гр протеини по порција

СостојкиМалтодекстрин,протеинска мешавина (/содржи емулгатор – соја лецитин/ концентрат на протеин од сурутка* Калциум Касеинат, Албумин од јајце),мешавина на минерали (Ди-калиум фосфат,  натриум хлорид , ферик пирофосфат, цинк оксид, бакар гликонат, манган сулфат, хромиум хлорид хексахидрат, калиум јодид)  прашок од какао редузиран од маст, арома, засладувачи (сукралоза), триглицериди, креатин монихидрат,  колин битартрат, Л-глутамин, пептиди на глутамин (Глутен), прашак од сурутка , Иноситол, мешавина на витамини (аскорбинска киселина, битамин Е ацетат, Ниацинамид, Биотин, витамин А ацетат, , Калциум Д пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, холекалциферол, фолна  киселина,тиамин хидрохлорид, рибофлавин, витамин Б12) .  *Од млеко.

 

Алергени: Содржи : глутен, јајца ,млеко, соја (лецитин). Може да содржи: соја (лецитин), јаткасти овошја и кикирики.

 

Упатство за користење: Додадете 1 дозеркa од Serious Mass во блендер со 355 мл(12oz) вода.Мешајте 45 -60 секунди. Додадете неколку коцки лед и доколку сакате и други состојки кои содржат калории и мешајте уште 30 -45 секунди.

СОВЕТ : Мешајќи 1 дозерки од Serious Mass со 355 мл(12oz) со нискокалорично или малку маслено млеко наместо со вода ќе добиете кремаст, погуст и покалоричен шејк.

За новите корисници може да биде корисно да почнат со ½ од дневната доза првата недела и потоа постепено да ја зголемуваат до 1 доза на ден.

Serious Mass може да се користи за да ги задовол сериозните потреби за калории на различен начин.

Протеинот придонесува во одржување и раст на мускулната маса.Јаглехидратите придонесуваат во одржувањето на нормалната мускулна функција

 

Меѓу Оброци: Земете ½ -1 порција од Serious Mass меѓу оброци за да постигнете висококалорична исхрана.

После тренинг: Почне

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024