Цена

1.850ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Сосема стилско парче

Интересни бои, различен крој и совршена должина - Spin top ќе стане новиот миленик на вашата гардероба! Покрај преклопениот појас на хеланките Spin, овој необичен и привлечен детал доаѓа и на појасот на истоимениот горен дел. Овозможува непречено движење и удобност, како и модерен изглед, подготвен за тренинг или летен излет.

 

Во чекор со фитнес трендовите

Spin top ги следи најновите трендови во светот на спортската облека. Сигурно нема да останете незабележани во оваа модерна, кул, но едноставна облека. Премиум италијанскиот материјал од кој е направен горниот дел е исклучително пријатен за кожата; нежно ќе го прегрне вашето тело и ќе ја истакне вашата фигура. Совршено се надополнува со Spin Leggings, а ве чека во беж или црвена боја.

 

Карактеристики:

  • Comfort Fabric: Пријатно и удобно чувство на кожата
  • Истегнување: Исклучително истегнување и зафат
  • Обликување (среден интензитет): Ги обликува и нагласува облините на вашето тело
  • УВ заштита: Заштита од УВ зрачење, фактор 50+
  • Материјал: 80% полиамид, 20% еластин

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024