Цена

3.260ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Летото мора да има! Проширете ги вашите хоризонти ова лето и бегајте од реалноста со Ocean Leggings. Доколку сте подготвени да носите хеланки кои совршено ќе ја покажат вашата фигура и ќе ги истакнат вашите нозе, овие хеланки се ваш избор! Дизајнирани се на начин кој ги нагласува сите посакувани атрибути, додека од страните во пределот на нозете имаат проѕирна мрежа која освен што изгледа привлечно, има и функција за ладење за совршен тренинг. Најдобрите карактеристики комбинирани во едно! Ocean Leggings се направени од удобен и еластичен италијански материјал кој ја задржува својата форма додека совршено се прилепува на телото. Има одлична покриеност за да не морате да се грижите дали вашите хеланки ќе бидат проѕирни кога вежбате, што значи дека можете да се фокусирате на изведување и на најпребирливите вежби. Карактеристики: Среден интензитет Обликување: (високо, средно, ниско) Ги обликува и нагласува облините на вашето тело Истегнување: исклучителна растегливост и зафат УВ заштита: УВ заштита, фактор 50+ Материјал: 80% полиамид, 20% еластан / 82% полиамид, 18% еластин Зои Нашиот модел има големина S, а неговите мерења се: Висина: 171 см Обем на градите: 85,5 см Обем на половината: 68,5 см Обем на колкови: 96 см

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024