Цена

1.280ден

-20% Акција
1.024ден Заштедуваш
256ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Висока содржина на протеини за вегани, вегетаријанци и нетолерантни на глутен!

 

Со цел да се задоволат потребите за протеини на луѓето од различни начини на живот, Me:first Soy Protein Isolat е создаден како решение за сите рекреативци и спортисти кои претпочитаат протеини од растително потекло. Така, експертите на Me:First развија висококвалитетен протеински изолат кој не содржи ГМО соја. Ова е идеален избор за сите спортисти кои се вегани, вегетаријанци, чувствителни или нетолерантни на глутен и е целосно без лактоза. Соја протеин изолат без вкус/со путер од кикирики/ванила/чоколаден вкус не содржи шеќер и е исклучително богат со протеини, содржи до 25 грама во една порција. Содржи и мала концентрација на јаглени хидрати и масти. Станува збор за растителен протеин со ниска содржина на масти, поради што неговата консумација придонесува за намалување на холестеролот во крвта.

 

Нова протеинска формула од најмодерната линија на спортска исхрана на Polleo Sport!

 

Овој одличен производ, збогатен со висок процент на BCAA аминокиселини, им се препорачува на сите спортисти и активни поединци кои бараат најдобра поддршка за своите мускули после активност. Нагласуваме дека е комплетен извор на висококвалитетни протеини и дека стои подеднакво со другите извори на протеини, како што се млекото и сурутката. Тесно е проследен со протеинот од сурутка поради неговата умерена стапка на сварливост.

 

Придобивки од мене: прв изолат од соја протеин:

  • погоден за вегани и вегетаријанци
  • протеините придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса
  • извор на влакна
  • не содржи лактоза
  • без шеќер

Употреба:

Истурете 250 ml вода или млеко во шејкер, додадете 1 топка (30 g) прашок, добро протресете и консумирајте после тренинг.

Напомена: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на ванила. Имајте предвид дека со избирање различна опција/вкус, нутритивните вредности може да се разликуваат.

Состав: изолат од соја протеин, сончогледово масло во прав, арома, згуснувач (целулозна гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, целер, сулфити, риба, ракови и јаткасти плодови.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 °C.

Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ

Пакување:

454

Состав:

Просечни хранливи вредности  на 30 g (% PU*) 100 g
Големина на сервирање: 1 mjerica (30 g) 
Сервирања во паковање: 15 / 30
Енергетска вредност 529 kJ / 125 kcal (6 %) 1 764 kJ / 417 kcal
Масти
- од кои заситени масни киселини
1,8 g (3 %) 
0,2 g (1 %)
6,1 g 
0,7 g
Јаглехидрати
- од кои шеќери
2,6 g (1 %)
0 g (0 %)
8,7 g
0 g
Влакна 1,5 g 4,9 g
Протеини 24 g (48 %) 80 g
Сол 0,50 g (9 %) 1,8 g

* Препорачан внес на возрасна личност (8 400 kJ / 2 000 kcal)

Aminokiselinski profil na 30 g 100 g
L-Alanin  1 000 mg 3 300 mg
L-Arginin  1 800 mg 6 000 mg
L-Asparaginska kiselina  2 600 mg 8 700 mg
L-Cistein 300 mg 900 mg
Ukupni L-glutamin  4 500 mg 14 900 mg
Glicin  900 mg 3 200 mg
L-Histidin**  800 mg 2 500 mg
L-Izoleucin (BCAA)**  1 100 mg 3 600 mg
L-Leucin (BCAA)**  2 000 mg 6 800 mg
L-Lizin**  1 500 mg 4 800 mg
L-Metionin**  400 mg 1 400 mg
L-Fenilalanin**  1 200 mg 3 900 mg
L-Prolin  1 400 mg 4 700 mg
L-Serin  1 100 mg 3 600 mg
L-Treonin**  800 mg 2 800 mg
L-Triptofan**  300 mg 900 mg
L-Tirozin  800 mg 2 800 mg
L-Valin (BCAA)**  1 400 mg 4 800 mg
Ukupni BCAA 4 500 mg 15 200 mg

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024