Цена

2.270ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Must have оваа сезона!

Ако сакате да бидете во тренд, велосипедските шорцеви Score се вашите мора да ги имате оваа сезона! Удобноста и разновидноста на овие модели се причина што тие не ја изгубија својата популарност во последните години и го најдоа своето место во спортските, но и нешто поелегантни верзии. Имено, тие се незаменливо парче за летните тренинзи, но со oversized hoodie или маица со кратки ракави, со многу малку труд и за кратко време можете да добиете кул модерен аутфит. За малку погламурозно издание, спојте ги со подолга јакна и соодветен накит.

 

Совршено обликувана фигура во преден план!

Овие модерни шорцеви се направени од материјал за компресија кој совршено ќе ја обликува вашата фигура, особено со деталот на тесната беж лента од страните. Додатокот џеб во појасот е уште една предност на овој модел бидејќи ви овозможува да ги складирате сите ваши скапоцености додека уживате во омилените спортски активности.

 

Карактеристики:

 

Обликување (високо)

Мускулна поддршка

УВ заштита 50+: Заштита од УВ зрачење, фактор 50+

Материјал: 65% полиамид, 35% еластан / 80% полиамид, 20% еластин

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024