Цена

2.210ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Идеална должина на шорцеви за вашиот летен тренинг! Шорцевите со сирена се совршена рамнотежа на компресија и еластичност. Изработени се од материјал кој се протега во сите правци и гарантира удобност и совршено држење на телото. Материјалот им дава поддршка на мускулите за време на вежбањето, а начинот на кој се прави резот ја обликува фигурата и ги истакнува сите атрибути. Покажете ги и од теретана! Овие шорцеви во комбинација со атрактивна мрежа со пруги имаат и џебови на страните каде што можете да ги чувате сите ситници што не сакате да ги изгубите. Покрај функционалноста, овие шорцеви ќе бидат вистинска комбинација за ова лето! Комбинирајте ги со разни топови, маици или кошули и покажете дека сте кралица на стилот! Доаѓаат во црна и атрактивна сина боја, која е и топ боја оваа сезона. Карактеристики: Низок интензитет Ниско обликување: Ги обликува и нагласува облините на вашето тело Мускулна поддршка: Мускулна поддршка за време на интензивно вежбање Испуштање на влага: Апсорбира и ја црпи влагата од телото УВ заштита: УВ заштита, фактор 50+ Материјал: 74% полиамид, 26% еластан / 92% полиамид, 8% еластин Зои Нашиот модел носи големина S, костим за капење 36, а неговите мерки се: Висина: 171 см Обем на градите: 85,5 см Обем на половината: 68,5 см Обем на колкови: 96 см

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024