Цена

3.300ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Чувствувајте се како победник на секој тренинг!

Можеби на почетокот изгледаат како обични црни хеланки, но овие хеланки се многу повеќе од тоа! Скор хеланките се спремни за се и верно ќе ве следат во секое движење за време на најинтензивните тренинзи. Изработени се од цврст материјал за компресија кој совршено го обликува телото и им дава поддршка на мускулите дури и за време на најпребирливите вежби.

 

Врвни резултати со минималистички дизајн

Хеланките доаѓаат во црна боја, а по целата должина се протега тесна беж лента, која визуелно ги издолжува нозете. Во појасот има практичен џеб каде што можете да складирате се што ви треба за време на тренингот. 

 

Карактеристики:

 

Обликување (високо)

Мускулна поддршка

УВ заштита 50+: Заштита од УВ зрачење, фактор 50+

Материјал: 65% полиамид, 35% еластан/ 80% полиамид, 20% еластин

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024