Цена

2.040ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Разбудете ја вашата дива страна! Истакнете се со храбар принт и комбинирајте го овој спортски градник со соодветни хулахопки со дезен од зебра или класични црни хулахопки. Осмелете се и подигнете ја секоја ваша спортска комбинација на ново ниво со модерен принт на зебра. Savanna Bra е изработен од висококвалитетен француски материјал кој е доволно еластичен, а во исто време гарантира удобност и поддршка за сите активности со среден интензитет. Вистинска изјава оваа пролет! Подгответе се за нешто сосема поинакво! Дизајниран и направен така што може да се носи од две страни - црна за покласичен изглед и зебра принт за оние денови кога сакате да го максимизирате вашиот стил! Двојниот слој материјал обезбедува одлична поддршка за време на вежбањето и овозможува вашата кожа да дише. Со горен дел од Savanna добивате многу повеќе од обичен спортски градник. Покрај тоа што се носи на две страни, може да се комбинира и во разни спортски и модни комбинации. Карактеристики: Среден интензитет Истегнување: исклучителна растегливост и зафат Мускулна поддршка: Мускулна поддршка за време на интензивно вежбање Испуштање на влага: Апсорбира и ја црпи влагата од телото УВ заштита: УВ заштита, фактор 50+ Материјал: 74% полиамид, 26% еластин / 61% полиестер, 39% еластин Зои Нашиот модел носи големина S, костим за капење 36, а неговите мерки се: Висина: 171 см Обем на градите: 85,5 см Обем на половината: 68,5 см Обем на колкови: 96 см

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ (цм) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (цм)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (цм)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (цм)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024