Цена

2.790ден

-70% Акција
837ден Заштедуваш
1.953ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

REEBOK табела со големина

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (цм) 

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (цм)

ДОЛЖИНА НА НОЗЕ (цм)

XXS 57-60 82-85 77.5
XS 61-66 86-91 78
S 67-72 92-97 78.5
M 73-78 98-103 79
L 79-85 104-110 79.5
XL 86-94 111-117 80
XXL 94-104 118-125 80.5

Како да се измерите правилно:

Обем на половина-Измерете се на најтесниот дел од половината (делот каде што телото се наведнува на страна) и погрижете се мерната лента да биде хоризонтална цело време.

Обем на колкови- Застанете со споени стапала и измерете околу најширокиот дел од колковите, внимавајќи мерната лента цело време да биде хоризонтална.

Должина на нозе-Измерете од врвот до дното на внатрешната страна на ногата.

 

Совет: Ако сте на границата помеѓу две големини, изберете според вашата желба. Ако преферирате да ви стои поцврсто, одберете ја помалата големина, ако сакате пошироко, одберете ја поголемата. Исто така, ако мерењата на колковите и половината се совпаѓаат со две различни предложени големини, одберете ја големината означена со мерењата на колковите.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024