Цена

136ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Име на производот: Просериес Протеин Оатмеал, вкус: млечна чоколада

Состав: Овесни снегулки (содржи глутен), шеќер, млечен зеленчуков прелив [шеќер, хидрогенизирано палмово масло, лактоза во прав, полномасно млеко во прав (7%), нискомаслено какао (4%), емулгатор (соја лецитин), аромe], јајца,протеин од соја, маргарин [растителни масла (палмово масло, кокосово масло, сончогледово масло), вода, емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), регулатори на киселост (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат), аромe, боја (каротени)], трошки од соја (изолат од протеин од соја, тапиока скроб, сол), капки од темно чоколадо [шеќер, паста од какао, путер од какао, емулгатор (соја лецитин)], супстанција за задржување влага (глицерол), мед, аромe, состојки за нараснување (динатриум дифосфат, натриум карбонат, пченкарен скроб, моно- и диглицериди на масни киселини), какао во прав, боја [карамела (содржи сулфит)], стабилизатор [инвертаза (инвертеза, глицерол, вода)], натриум хлорид. Информации за алергениСодржи глутен, јајца, соја, млеко и траги од сулфит.

Информации за алергени: Може да содржи кикирики, јаткасти плодови и траги од семки од сусам.

Упатство за употреба: Да се конзумира како протеински меѓуоброк во било кое  време од денот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024