Цена

110ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Протеински чоко бадеми, 45 гр

Омилените чоколадни бонбони сега доаѓаат во фит протеинска варијанта!

Десерт од сладок чоколаден бадем се меѓу оние омилени пралини на кои е тешко да се одолее! Бадемите покриени со слој од темно чоколадо и протеини и попрскани со какао ги прават највкусно прилагоден десерт. Оваа протеинска комбинација е создадена за сите оние моменти кога ви треба здрава и вкусна закуска и дополнителна енергија! Протеинските чоко бадеми придонесуваат за совршен баланс на висока содржина на протеини и одличен вкус! Набавете си брз извор на енергија за целиот ден!

Бадеми во чоколадо - комбинација за собирање енергија!

Бадемите со прелив од темно чоколадо се совршена закуска за сите рекреативни и професионални спортисти кои бараат ново и неодоливо, но здраво задоволство. Едно пакување обезбедува 11 грама протеини и само 1,7 грама шеќер, што е совршена закуска што ќе ве снабди со сите потребни хранливи материи и ќе ве заслади со одличен вкус на чоколадо!

Карактеристики:

бадеми обложени со протеинско чоколадо и какао

извор на протеини (11гр во пакување)

извор на диетални влакна

ниска содржина на шеќер (<2гр по порција)

без додаден шеќер - содржи само природни шеќери

погоден за вегетаријанци

без ГМО

без палмино масло

само 236 kcal по порција

Состав:

Просечни хранливи вредности на:                      100 гр                                  45гр

Големина на порција: 45 гр

Сервирања во пакување: 1

Енергетска вредност                                                2177кЈ/525 kcal               980 kJ/236 kcal (12%)

Масти                                                                            37гр                                  17гр (24%)

-од кои заситени масни киселини                        20гр                                  8,9гр (45%)

Јаглехидрати                                                               32гр                                  14гр (5%)

-од кои шеќери                                                           3,7гр                                1,7гр (2%)

-од кои полиол                                                           23гр                                  10гр

Влакна                                                                           3,4гр                                 1,5гр

Протеини                                                                      24гр                                  11гр (22%)

Сол                                                                                 0,37гр                               0,17гр (3%)  

 

Препорачан внес за возрасни (8400kJ/2000kcal)

Содржи природни шеќери

Вкус: Бадеми – темно чоколадо

Состојки: Прелив од темно чоколадо збогатено со протеини, со засладувач [27,5% концентрат од протеини од сурутка (од млеко), засладувач (малтитол), путер од какао, паста од какао, емулгатор (лецитини од сончоглед), арома] (40% какао) 50%, солени кикирики (кикирики, морска сол) 48%, намалени маснотии какао во прав (11% маснотии) 2%.

Информации за алергени: Може да содржи траги од јајца, глутен, кикирики, соја, сулфит, семе од сусам и ореви.

Предупредување: Прекумерната потрошувачка може да има лаксативно дејство. Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 18 ° С.

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ. Бадемите не потекнуваат од ЕУ.

 

Пакување: 45 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024