Цена

170ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Овие меки и вкусни протеински задоволства со низок шеќер се одличен начин да го спречите вашата желба за слатко - и тие се преполни со протеини за да ви помогнат да ги постигнете целите за вежбање и јаглехидрати кои ќе ви помогнат да закрепнете после секој тренинг.

Клучни придобивки:

Висока содржина на протеини
Ниска содржина на шеќер
Вкусно уживање, идеално додека сте во движење
Погоден за вегетаријанци

Користење:
Консумирајте како закуска богата со протеини.

Предупредување: Прекумерното консумирање може да има лаксативно дејство. Иако се грижливо правени, некои овесни лушпи може да останат.

Состав:

Состојки во препорачана дневна доза На 100g По оброк (75g)
Енергетска вредност 1471 kJ/352 kcal 1103 kJ/264 kcal
Маст 12 g 9.0 g
од кои заситени масни киселини 4.8 g 3.6 g
Јаглехидрати 45 g 34 g
од кои шеќери 5.0 g 3.8 g
Влакна 3.0 g 2.3 g
Протеини 24 g 18 g
Сол 0.70 g 0.53 g

Нутритивните вредности се засноваат на верзијата на производот со вкус на чоколадо. При изборот на алтернативен производ, нутритивните вредности може да варираат.

Состојки: овес (глутен) (22%) [Џамбо ролен овес, тостиран овес (овес, мед, палмино масло)], млечни протеини, засладувач (малтитол), навлажнувач (растителен глицерол), хидролизирани пченични протеини (глутен). , чоколадо - прелив со вкус (7%) [засладувачи (изомалт, сукралоза), палмино масло, какао во прав со намалена маснотија, емулгатор (соја лецитин), арома], парчиња темно чоколадо (7%) [засладувач (малтитол), какао маса, емулгатор (соја лецитин), арома], маслиново масло, паста од урми, арома.

Информации за алергени: Може да содржи траги од јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина.

Производител: The Hut.com (Полска) sp. z.o.o., ул. Magazynowa 1, 55-040 Magnice, Полска

Пакување:
75г

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024