Цена

105ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Чипс кој можете да го грицкате без грижа на совест!

Чипсот на многумина е омилената грицка и тешко може да и се одолее. Доколку сте љубители на грицки а сепак внимавате на здравата храна, тогаш Extra Crunchy Protein Chips е идеален за вас. Оваа здрава алтернатива на класичниот чипс содржи дури 51% на протеин. Не само што е подобра и поздрава варијанта, истовремено е неверојтано крцкав и вкусен. Ќе ве изненади со својот Barbecue вкус на кој нема да можете да одолеете.

Здрава варијанта на омилената грицка!

Протеинскиот чипс е погоден за спортисти, вегетаријанци и сите кои водат здрав начин на живот или се на диета. Овој протеински чипс содржи 12гр протеин и само 94 калории во една порција ( пакување). Во практична кесичка од 25гр, High Protein Chips е идеален додека сте во движење и имате потреба од дополнителна енергија. Совршена грицка која ќе ја задоволи вашата глад без грижа на совест.

·         Чипс збогатен со протеини

·         Совршена ужинка

·         Одличен вкус

·         12гр протеин во пакување

·         Погодно за вегетаријанци

Употреба:

Конзумирајте ги како протеински меѓуоброк

Предупредување: преголемата конзумација може да предизвика лаксативно дејство

Состав:

 

 

Просечни хранливи вредности на:

25 g

100 g

Големина на сервирање: 25 g
Сервирања во пакување : 1

Енергетска вредност

417 kJ / 99 kcal

1 668 kJ / 396 kcal

Масти

2,5 g

10 g

- од кои заситени масни киселини

0,3 g

1,1 g

Јаглехидрати

7,0 g

28 g

- од кои шеќери*

0,6 g

2,5 g

- од кои скроб

6,4 g

26 g

Влакна

1,0 g

4,0 g

Протеини

12 g

46 g

Сол

1,2 g

4,7 g

 

* Содржи природно присутни шеќери

Вкус: Пиперка

Состојки: изолат од протеинска сурутка ( од млеко), оризово брашно, сончогледово масло,сол,арома( арома, димена арома,екстракт од пиперка; содржи млеко и глутен) згуснувачи,емулгатор (сончогледов лецитин)

Информации за алергени: Произведено во објект во кој се обработуваат производи кои соджат соја,јајца, јаткасти плодови,житарици кои соджат глутен( ’рж,јачмен,пченка).

Начин на чување: цувајте го на ладно и суво место, заштитено од сончева светлина, на температура до 25Ц

Произведувач: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o Somborska 134,10090 Zagreb,Hrvatska

Земја на потекло: ЕУ

Пакување:

25гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024