Цена

1.800ден

-20% Акција
1.440ден Заштедуваш
360ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

За непцата на софистицираните вегетаријанци и вегани!

Proseries Веганската мешавина е комбинација од соја, грашок и пченичен протеин во прав со засладувач. Богат е со протеини кои придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса и одржување на нормалните коски. Со вкусен вкус на чоколадо, веганската мешавина Proseries е создадена за сите активни поединци и рекреативци кои се грижат за квалитетот на својата храна и го избираат само најдоброто за својата исхрана.

Добитна комбинација од растителни протеини!

Миксот од растителен протеин Proseries содржи изолати на протеин од соја, грашок и пченица и има ниска содржина на шеќер, што ја прави добитна комбинација за тренинг и активен живот. А може да послужи и како вкусна закуска!

Напомена: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на чоколадата. Имајте предвид дека со избирање различна опција/вкус, нутритивните вредности може да се разликуваат.

Состав:

Просечни хранливи вредности на:

30 g

100 g

Veličina serviranja: 30 g 
Serviranja u pakiranju: 33

Energetska vrijednost

474 kJ / 113 kcal

1 580 kJ / 376 kcal

Masti
- od kojih zasićene masne kiseline

1,3 g
0,3 g

4,2 g
1,0 g

Ugljikohidrati
- od kojih šećeri

1,6 g
0,2 g

5,4 g
0,6 g

Vlakna

1,0 g

3,2 g

Bjelančevine

23 g

77 g

Sol

0,51 g

1,7 g

Користење на:

Истурете 300-350 ml вода или млеко во шејкер, додадете 1 топка (30 g) прашок, добро протресете и консумирајте пред или после тренинг.

Вкус: Чоколадо Состојки: Протеинска мешавина (94,1%) [изолат на протеин од соја, изолат на протеин од грашок, пченичен протеин (глутен)], какао во прав со намалена маснотија (10-12% маснотии), арома, засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Може да содржи траги од јајца, млеко, целер и јаткасти плодови.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 °C.

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o. , Самоборска цеста 134, 10090 Загреб, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ; Изолатот на протеинот од соја не потекнува од ЕУ.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024