Цена

820ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Pea Protein Powder, Organic, 500 g

Вегетаријански извор на протеини преполн со протеини кој заслужува ваше внимание, особено ако страдате од алергии или сте чувствителни на одредена храна!

 

Органски протеин од грашок во својот нутриционистички состав содржи 85% протеини. Протеинот од грашок е добра алтернатива за луѓе кои се во веганска диета, нетолерантни на млеко и млечни производи, како и за оние кои се алергични на соја. Протеинот од грашок е целосен протеин, што значи дека ги содржи сите 9 есенцијални аминокиселини, вклучувајќи ги и аминокиселините БЦАА потребни за градење на мускулите.

 

Процесот на добивање на протеин од грашок е природен процес кој бара чистење, концентрација, сушење и мелење во прав. Изолатот на протеини од грашок има мала содржина на јаглени хидрати. Лесно е сварлива, има пријатен вкус и многу добар однос на аминокиселини со разгранет ланец и пробиотици. 

 

Карактеристики:

 

органски прашок од грашок од грашок

вегански и вегетаријански извор на протеини

85% протеини

малку маснотии

без шеќер

лесно сварлива

тоа е богат извор на протеини

Користење на:

Додадете 3 лажици (30 гр.) Прашок во сок, пијалак, салата, житни култури, јогурт или снегулки.

 

Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана.

 

Состав:

Просечни хранливи вредности на:

100 г

Енергетска вредност

1794 kJ / 425 kcal

Масти

8,2 г

- од кои заситени масни киселини

1,9 г

Јагленохидрати

4,5 г

- од кои шеќери

0,4 г

Влакна

3,8 г

Белковини

82 г

Сол

1,1 г

Минерали °

(% PDV*)

Магнезиум

69,2 мг (18%)

Железо

27 мг (193%)

Витамин E

2,1 мг (15%)

 

* Препорачана дневна доза

 

° Природно присутно

 

Поради специфичноста на производот, вистинските хранливи вредности може да варираат.

 

Состојки: 100% органски прашок од грашок од грашок.

 

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Најдобро користено за крај / МНОГУ број: Печатено на пакувањето.

 

Спакувано во ЕУ за: Polleo Adria Ltd. д.о.о., Самоборска цеста 134, 10090 Загреб, Хрватска

 

Одговорен за Република Хрватска: Полео Адриа д.о.о., Самоборска цеста 134, 10090 Загреб, Хрватска

 

Земја на потекло: Кина

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024