Цена

710ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Protein Peanut Butter, Chocolate, 450 g

Омилениот путер на сите спортисти!

 

Путерот од кикирики веќе долго време е омилен здрав третман на сите спортисти. Новата верзија на путер од кикирики „proseries“ е исклучително богата со растителни влакна и протеини и ќе ги воодушеви гурманите бидејќи содржи само природни шеќери и природна арома на чоколадо. Направен е од состојки од ЕУ и е одличен додаток на урамнотежената исхрана.

 

Инспирација за фит рецепти!

 

Путерот е погоден за сите активни луѓе и вегетаријанци, а децата можат да уживаат и во него.  Протеинот од кикирики е инспирација за нови рецепти за фит, иновативни смутиа и шејкови.

 

Карактеристики:

 

Многу ниска содржина на натриум / сол

Без додаден шеќер - содржи само природно присутни шеќери

Високо збогатен со растителни влакна

Богата со протеини

Погоден за вегетаријанци

Без хидрогенизирани растителни масла

Без вештачки ароми

Користење на:

Консумирајте помеѓу оброците или тренингот со лажица директно од пакувањето, како намаз или додаток на оброк, шејк или смути. Можно е маслото природно да се оддели на површината, само треба убаво да го промешате.

Состав:

Просечни хранливи вредности на

Na 100 g

Енергетска вредност

2383 kJ / 575 kcal

Масти

44 g

- од кои заситени масни киселини

6,3 g

Јаглехидрати

11 g

- од кои шеќери

5,3 g

Влакна

7,3 g

Белковини

30 g

Сол

0,1 g

 

 

Состојки: Печени кикирики 89%, концентрат од протеин од сурутка (од млеко) 5%, намалена маснотија какао во прав (10 - 12% маснотии), природна арома на чоколадо, емулгатор (лецитини од соја), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди).

 

Информации за алергени: Произведени во објект што преработува млеко, глутен, соја, јајца, семе од сусам, ореви, целер и сулфити.

 

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С. По отворањето, чувајте го во фрижидер.

 

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска

 

Земја на потекло: ЕУ

 

Пакување:

450 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024