Цена

755ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Peanut Butter, 1000 g

Карактеристики:

  • Висок извор на протеини и влакна
  • Без додадени масла, шеќери и соли
  • 100% природно печени и цели кикирики
  • Вкусни и крцкави кикирики
  • Содржи парченца
  • Произведен во ЕУ

Употреба:

Конзумирајте меѓу оброци или пред и после тренинг со лажица директно од пакувањето, како намаз или додаток на оброците, шејковите или смути. Доколку природно избијат природните масти од путерот само промешајте

Состав:

 

На100 g

Енергетска вредност

2345 kJ / 597kcal

Масти

50 g

- од кои заситени

6,8 g

Јаглехидрати

7,0g

- од кои шеќери

3,6 g

Влакна

9,9 g

Протеини

30g

Сол

0,02 g

Состојки: 100% пржени лешници

Информации за алергени: Содржи лешници, може да содржи млеко, глутен, јајца, сезамови семки, школки и соја 

Пакување:

1000 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024