Цена

765ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Cashew Butter, Smooth, 350 g

Покрај тоа што е вкусно, носи многу здравствени придобивки!

Кога станува збор за здравствените придобивки од индиските ореви, можеме да наведеме многу. 

Путер од ореви - неопходен дел од вашето мени!

Индиските ореви се богати со протеини и се одличен начин за задоволување на вашата дневна потреба. Индиските оревите се полни со добри масти. Дури 82% од овие масти се незаситени масни киселини, од кои 66% се моно незаситени.

Многу мала содржина на натриум / сол

Намалувањето на внесот на натриум придонесува за одржување на нормален крвен притисок

  

Извор на диетални влакна

 Нема додаден шеќер - содржи само шеќери кои природно се јавуваат 100% природен

 Не е додадено палмово масло

 Нема адитиви

 Погоден за вегетаријанци 

Употреба: Консумирајте помеѓу оброци или вежбање. Поделбата на маслото на површината е природен процес поради отсуство на адитиви - промешајте за да се врати кремаста конзистентност.

Состав:

Просечни хранливи вредности

На 100гр

Енергетска вредност

2314КЈ/553 кцал

Масти

44гр

Од кои заситени масни киселини

7,8гр

Јаглехидрати

30гр

Од кои шеќери

5,9гр

Влакна

3,3гр

Белковини

18гр

Сол

0,14гр

 

Состојки: 100% пржени индиски ореви
 
Информации за алергени: Содржи индиски ореви, може да содржи млеко, глутен, јајца, сезамови семки, школки и соја
 
 Пакување:
350 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024