Цена

6.990ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

УПАТСТВО: PLATINUM HYDROWHEY® брзо и лесно се меша. Едноставно додадете една дозерка (40г) на 260мл ладна вода и блендирајте, тресете или мешајте сè додека прашокот целосно не се растопи. СОВЕТ: Прилагодете го вкусот по ваша желба користејќи повеќе или помалку вода.

ЗАБЕЛЕШКА: Да не се употребува од лица со претходни медицински состојби или лица што земаат лекови, што се помлади од 18 години, бремени жени или доилки. Да се чува надвор од дофат на деца.

Суплементите не се користат како замена на храна.

Не е препорачливо да се надминува дневната доза.

ДА СЕ ЧУВА НА ЛАДНО И СУВО МЕСТО

ДОПОЛНИТЕЛНИ ФАКТИ

˃ Секоја доза содржи 30 грама протеин од хидролизиран сурутка протеин изолат за побрза дигестија.

˃ 8,8 грама од природни и додадени BCAA (леуцин, изолеуцин и валин) по доза.

˃ Лесно се меша со лажица.

ПОМАЛИ ПАРЧЕНЦА = ПОГОЛЕМИ РЕЗУЛТАТИ

1. ПРОЧИСТЕН

Отстранет е вишокот на влага, масти, холестерол и други материјали, така што остануваат само 0,5г масти и 2,2г јагленохидрати по доза.

2. ХИДРОЛИЗИРАН

Откако протеините од сурутка ќе се прочистат, тие се раздробуваат или се хидролизираат во помали парченца.

3. ПОЈАЧАН

Конечно, PLATINUM HYDROWHEY® е појачан со микронизирани BCAA во слободна форма.

ACTITOR™ е заштитна марка на Glanbia plc

TRUE STRENGTH™-www.optimumnutrition.com

СОЗДАДЕНО ОД ON® OPTIMUM NUTRITION

ПРОИЗВЕДЕНО ВО ЕУ

САД975 Meridian Lake Dr. Aurora, IL 60504, +1 630-236-0097    ЕУ: 4 Waterside, Citywest Business Campus, Dublin 24, Ireland

 

 

СОСТОЈКИ: Хидролизиран изолат протеин од СУРУТКА* како Actitor™ (86%) (емулгатор: СОЈА лецитин), амино-киселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, емулгатор: СОЈА лецитин), згуснувач (карагинан), ароми, обезмастен какао прав (2,1%), содиум хлорид, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), засилувач на вкус (потасиум хлорид), сончогледово масло, прав [МЛЕКО], *Од МЛЕКО

АЛЕРГЕНСКИ ИНФОРМАЦИИ: Содржи: млеко, соја (лецитин). Може да содржи: глутен, јајце, ореви и кикиритк

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024