Цена

2.850ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Осмелете се и потенцирајте ги деловите на телото со кои се гордеете!

Ако барате хеланки кои совршено ќе ја истакнат вашата фигура и во кои ќе засените сè околу вас, хеланките Луна се совршен избор за вас! Компресиските хеланки Луна ќе ве поддржат за тренинзи со среден интензитет, но поради неговиот класичен крој, ќе се вклопи во сите дневни комбинации и долги прошетки во природа или град.

 

Хеланки што ќе ги натераат сите да се свртат кон вас!

Хулахопките Луна поради својата технологија Booty Sculpt ќе ги истакнат вашите облини и женската фигура во форма на песочен часовник! Шевовите го нагласуваат и креваат задникот, а истегливиот италијански материјал и овозможува на вашата кожа да продолжи да дише слободно за време на каква било физичка активност. Деталите што ги прават овие хеланки уште поспецијални се страничните џебови во кои можете да ги чувате сите мали вредни предмети, кои се изработени од квалитетна прозирна мрежа. Хулахопките Луна доаѓаат во класична црна, заводлива темно црвена и разиграна лилакова боја.

 

Карактеристики:

 

  • Поддршка на мускулите: Поддршка на мускулите за време на интензивно вежбање
  • Обликување (високо): Ги обликува и нагласува облините на вашето тело
  • УВ-заштита: УВ-заштита, фактор 50+
  • Материјал: 65% полиамид, 35% еластан / 80% полиамид, 20% еластан
  • Метод на одржување: Машинско перење, максимални температури до 30 степени
  • Направено со љубов во ЕУ

 

ЗАБЕЛЕШКА: Овој модел е компресиски. Ова го отежнува облекувањето, но сè може да се направи нормално во нив, односно нивната функционалност е несомнена. Технологијата "Muscle Support" обезбедува поддршка на мускулите и целта на овие хеланки е токму тоа - да ги притиснат. Медицински е докажано дека материјалите за компресија го подобруваат протокот на крв, го намалуваат воспалението и стриите за време на поинтензивно вежбање ...

 

Нашиот модел носи големина S, а неговите димензии се:

 

Висина: 173 см

Обем на градниот кош: 84 см

Обем на струкот: 64 см

 

Обем на колк: 91 см.

 

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024