Цена

1.690ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Овие  ракавици се изработени од цврсти, сигурни и издржливи материјали за да издржат на секој тренинг со тегови или справи за вежбање. Тие се дизајнирани така што мрежестата ткаенина од горната страна обезбедува одлично дишење и лепење, како и целосна флексибилност. Долната страна е дополнително засилена со цврст материјал за да се спречи појава на меури, болка и повреди. Тие овозможуваат полесна контрола на перформансите на вежбите, спречуваат иритација на кожата и обезбедуваат сигурен стисок што ќе овозможи некое повторување и килограм повеќе. Исто така, тие се практични и се вклопуваат во секоја торба.

Овие ракавици нудат широк спектар на апликации ... од фитнес, кревање тегови, па сè до велосипедизам. Ракавиците се идеален партнер за квалитетни резултати и ќе станат составен дел од обуката.

Карактеристики:

  • врвен дизајн
  • флексибилна форма, удобност и дишење
  • совршен зафат на тегови и шипки
  • максимална стабилност во зглобот за да се спречат повредите
  • Состав:
  • Полиуретан 50%, најлон 10%, полиестер 30%, еластан 10%

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024