Цена

525ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Калциумот е потребен за одржување на здрави коски и заби. Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција / употреба на калциум и фосфор, за нормално ниво на калциум во крвта, за зачувување на здрави коски и заби, за функционирање на мускулите и функционирање на имунолошкиот систем. Производот содржи комбинација од природни извори на калциум (Mega Cal ™) и Quali-D витамин Д3. Мега Кал е високо абсорбентен калциумски комплекс на карбонати, цитрати, малати, фумарати и сукцинати. Quali-D е природен био-витамин Д3 изолиран од најдобрите извори на ланолин во светот.

Состав:

1 таблета содржи:

Елементарен калциум………………………………………………………………………….650 mg

(карбонат, цитрат, фумарат, малат, сукцинат)

Витамин Д3 (холекалциферол)……………………………………………………………..10 mcg/ 400 IU

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1-2 мини-таб™ обложени таблети дневно.

Пакување:

Пакување со 120 мини-таб™ обложени таблети.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024