Цена

1.025ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Calcium + K1 + D3, 90 капсули

Фантастична комбинација за вашите коски!

 

Калциумот, витамин К и витамин Д се најважните витамини и минерали за одржување на здравјето на коските. Ова е особено точно за спортистите, бидејќи нивните коски се изложени на дополнително оптоварување поради напорен тренинг. Бидејќи овие минерали и витамини е тешко да се добијат во доволни количини, експертите од лабораториите на Леовитал ја развија оваа формула за да ви помогнат да ги зачувате коските за најголемите напори!

 

Калциум - потребен за одржување на јачината на коските, здравјето на забите и нормалното функционирање на мускулите. Во калциумот Леовитал + K1 + D3 ќе го најдете во најквалитетната форма на цитрат.

Калциумот придонесува за одржување на нормални коски 

Витамин К - помага при нормално здравје на коските

Витамин Д3 - помага во одржување на нормалното ниво на калциум и градење здрави коски

 

Во само една капсула Леовитал калциум + K1 + D3 ја добивате целата препорачана дневна доза на овие есенцијални витамини и минерали!

 

Користење на:

Земете 1 капсула дневно со оброк.

 

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Бремените жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да го земат.

 

Состав:

Состојки во препорачаната дневна доза

 

1 капсула (% PDU *)

 

Калциум

 

1.000 мг (125%)

 

Витамин К1

 

80 µg (107%)

 

Витамин Д3

 

10 µg (200%)

 

* Препорачана дневна доза

 

Состојки: Калциум (калциум цитрат, калциум карбонат), средство против колачи (магнезиум стеарат), школка од капсула (свински желатин), витамин К1 (филокинон), витамин Д3 (колекалциферол).

 

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Croatia

 

Земја на потекло: ЕУ

 

Пакување:

90 капсули

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024