Цена

110ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

ISO DRINK е богат со натриум, биотин и витамин Б6, а содржи и мала количина на јаглени хидрати кои ќе му дадат енергија на телото после напорниот тренинг.

 Овој ИСО ПИЈАЛОК брзо се апсорбира и го враќа телото во рамнотежа. Доаѓа во освежителен вкус на лимон и не содржи енергетски стимуланси, па може да се пие во секое време од денот, пред, за време или после тренинг.

Овој производ не е замена за здрава, избалансирана исхрана и здрав начин на живот.

Да се чува понастрана од дофат на деца.

Состав:

Доза за конзумирање: 1 шише (750мл)

Просечни нутритивни вредности

                                                        100мл                               750мл

Енергетска вредност                 78 kJ / 17 kcal                   585 kJ / 128 kcal         

Масти                                            0г                                      0г

од кои заситени                          0г                                       0г  

Јагленохидрати                          4,1гр                                 31гр

- шеќери                                      4,1 гр                                31 гр

Протеин                                       0г                                      0г

Сол                                                0,14г                                 1,1г

Ниацин                                        2,7 мг (17 %)                    20мг (125 %)

Пантотенска киселина             0,90 мг (15 %)                  6,8 мг (113 %)

Витамин Б6                                 0,30 мг (21 %)                  2,3 мг (164 %)

Биотин                                         23 µg (46 %)                     173 µg (346 %)

* Препорачана дневна доза

СОСТОЈКИ: Вода, гликоза, фруктоза, киселина (лимонска киселина), регулатори на киселост (натриум цитрат, калиум цитрат), конзерванси (натриум бензоат, калиум сорбат, диметил дикарбонат), засладувачи (ацесулфам К, аспартам), арома, стабилизатори (гум. , глицерол естери на смола од дрво), боја (хинолин жолта), ниацин (никотинамид), пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат), биотин (Д-биотин), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

Овој состав се однесува на вкусот: лимон

Предупредување: Содржи извор на фенилаланин. Кинолин жолтата

 може да предизвика нарушувања на активноста и вниманието кај децата.

Пакување:750мл

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024