Цена

775ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Инстант овес без вкус, 2500 гр

Инстант овес (инстант овесен прав) е одличен извор на јаглени хидрати со низок гликемиски индекс (ГИ) идеални за долгорочно ослободување на енергија. Изворот е шкотски овес и тој се меле во прав за да се обезбеди бавно ослободување.

 

Јаглени хидрати со низок ГИ кој лесно може да се консумира како пијалок ако се меша со саканата течност. Инстант овесот е здрав извор на јаглени хидрати, бидејќи тие обезбедуваат постојан проток на енергија во телото. Ова ги прави идеален избор за секој што сака да го зголеми внесот на јаглени хидрати во текот на денот.Јаглехидратите придонесуваат за нормална мускулна функција.

 

Како јаглехидрати кои полека апсорбираат, Инстант овесот ќе има помало влијание врз нивото на шеќер во крвта во споредба со декстрозата или малтодекстринот. Можете да додадете инстант овес во шејкови, да ги консумирате самостојно или да ги додадете во одредена храна како јогурт, сокови и пекарски производи.

 

Клучни придобивки:

 

Одличен извор на јаглени хидрати со низок ГИ

Одличен извор на енергија

Лесно се подготвува

Употреба: Додадете 150 мл-250 мл вода или млеко во шејкерот (што помалку вода препаратот ќе биде погуст). Потоа додадете  (околу 100 гр) инстант овес, протресете и консумирајте.

Користете 1-3 пати на ден или по потреба.

Состав:

Хранлива вредност По сервирање (100 г)
Енергетска вредност - kcal 388 Kcal
Протеини (сува база) 8,5 г
Јагленохидрати 70,7 г
- oд кои шеќери 0,8 г
Масти 7,9 г
- oд кои заситени 1,3 г
- oд кои моно незаситени 3,3 г
- oд кои поли незаситени 3,3 г
Влакна 8,8 г
Натриум 30 мг

 

Состојки: Овес, какао во прав (само вкус на чоколадо), ароми (само опции за вкус), засладувач (сукралоза (само опции за вкус)), бои (куркумин (само со вкус на банана), црвено цвекло (само со вкус на јагода)).

 

Пакување:

2500 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024