Цена

5.740ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Gold Standard Gainer 3.25 kg

Gold Standard Gainer изграден е врз основа на комплетни млечни протеини, главно изолати со голема чистина и квалитет и мешавина од квалитетни јаглехидрати како што се овес, грашок и компир. Дополнително е збогатен со масти како што триглицериди од среден ланец и слични. Сите овие состојки не само што го прават Gold Standard Gainer еден од најдобрите на пазарот туку и како идеален заменски оброк од најквалитетни состојки во идеален размер. Текстурата е иситнета и одлично се меша без потреба од блендери и слично.

Ви го претставуваме новиот златен стандард во качувањето на телесна маса

  • Комплетни протеини примарно добиени од изолати со глема чистина и квалитет
  • Сложени јаглехидрати од овес, грашок и компир
  • Масти кои потекнуваат од квалитетни извори како лен, чиа семе и триглицериди од среден ланец (MCT)
  • 2:1 размер на јаглехидрати и протеини
  • Едноставно мешање

Инструкции: Измешајте 4 рамни дозерки(203гр) во 650мл ладна вода

Сервирање (4 рамни дозерки) 203гр

Нутривни вредности

На 100гр

На сервирање (203гр)

Енергија

1626kj / 389kcal

3300kj / 789kcal

Масти

5.1гр

10гр

-од кои сатурирани

3.6гр

7.3гр

Јаглехидрати

58гр

118гр

-од кои шеќери

7.5гр

15гр

Влакна

0.9гр

1.8гр

Протеин

27гр

55гр

Сол

1.0гр

2.1гр

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Состојки: Протеински Бленд(Изолат од протеин од СУРУТКА, концентрат од протеин од СУРУТКА, концентрат од МЛЕЧЕН протеин, хидролизиран изолат од протеин од СУРУТКА, емулгатор: СОЈА Лецитин), Комплекс од квалитетни јаглехидрати(26%)(ОВЕСНО брашно(ГЛУТЕН), Скроб од компир, Скроб од грашок), Малтодекстрин , Вкусови(МЛЕКО), Триглицериди од среден ланец во прав, сомелено ленено семе,  Згуснувачи (Чантан Гума, Гуар гума), Натриум Хлорид, Засладувач(Сукралоза), *од МЛЕКО.

За алергени погледнете ги состојките кои се со големи, болдирани букви.

Може да содржи: Јајца, Јаткасти плодови и кикирики

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024