Цена

3.990ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Glutamine Powder, 1050 g

Понудете му на вашето тело максимално закрепнување!

 

  • Создаден од чист L - Glutamine
  • Високо концентриран
  • Без вкус
  • Лесно се меша

Глутаминот е најзастапената аминокиселина во организмот. 60% од аминокиселините во телото е глутамин. 

Глутаминот поседува комплексна и уникатна улога во организмот односно, може да се користи како енергија, нов телесен протеин, формирање на нови аминокиселини, имунитет и  нормална функција на дигествините органи, чистење на телото и заштита на црниот дроб итн. Исклучително важна аминокиселина за секојдневно функционирање на организмот.

Начин на употреба:

 

Мали количини (5 - 10 гр) глутамин дневно се доволни да ги сочуваат мускулите од самодесктрукција.

Се користи во било кое време од денот, препорачливо после тренинг. Идеално се комбинира со останати суплементи за максимален ефект како што се протеин, креатин, јаглехидрати, BCAA аминокиселини и сл.

Состав:

Пакување:

1050 g

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024