Цена

1.910ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Me F1rst Glutamine 500 gr Unflavoured – Ми Фирст Глутамин без вкус во пакување од 500 гр

5000 мг Л-Глутамин на сервирање / Премиум ниво / Л-Глутамин во прав / Лесно апсорбирачка амино киселина / Ултра Микронизирана / Без бои, презервативи, засладувачи / Клинички тестирана / Направена во ЕУ / Без ГМО / Без Глутен / 100 сервирања / Погодно за Вегани / Фирст стандард за квалитет / Глутамин. Кралот на сите амино киселини. Л-Глутамин е најзастапената слободна аминокиселина која се среќава во човековото тело. Покрај тоа Л-Глутамин е исто така условно есенцијална аминокиселина што значи дека телото може да ја произведе во нормални, не стресни ситуации. Но во ситуации на зголемен стрес, како на пример  операција, физички стрес или интезивна физичка активност и тренинг потребите за глутамин растат до степен каде што телото неможе да ги произведе во доволна количина што значи дека Л-Глутамин станува есенцијална аминокиселина. Без разлика дали се опоравувате од операција, сте под голем притисок или сте вклучени во некаков спорт, рекреативно или професионално глутаминот треба да стане дел од вашата секојдневна рутина. 

Просечни хранливи вредности на

5 гр

100 гр

Едно сервирање (5 гр)

Сервирања во пакување 100

Енергија

85 kJ / 20 kcal

1700 kJ / 400 kcal

Л-Глутамин

5 гр

100 гр

*Рефентен внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: Л-Глутамин

Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува продукти кои содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на употреба: Ставете 200 мл вода во шејкер и додадете една дозерка (5 гр) прав, добро протресете и конзумирајте пред, завреме или непосредно по завршување на тренинг.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место , далеку од директна сончева светлина, на температура под 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

Најдобро пред крајот / Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување

Производител:  Произведено во ЕУ за Polleo Adria ДОО, Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска.

Земја на потекло: ЕУ

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024