Цена

1.880ден

-40% Акција
1.128ден Заштедуваш
752ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Бидете мистични и заводливи! Зборот енигма претставува нешто мистично, енигматично... Затоа овој топ го краси името Енигма Асиметрична бидејќи со љубопитни погледи открива само еден дел од телото! Заводливиот асиметричен крој со само еден ракав одлично ќе се вклопи во спортски и вечерни комбинации. Со здолниште или панталони со висок струк ќе биде вашата омилена комбинација за излегување оваа пролет! Едно е сигурно - со овој атрактивен дизајн не можете да останете незабележани! Спортска елеганција на ново ниво Enigma Top е направен од рециклиран материјал и има елегантна ребреста текстура. Мекиот и дише материјал се растегнува во две насоки, што ви гарантира неограничено движење, без разлика дали ќе го изберете за тренинг или за вечерно излегување. Асиметричниот крој ќе ја подигне вашата комбинација на ново ниво! Карактеристики: Комфорна ткаенина: Пријатно и удобно чувство на кожата УВ заштита: УВ заштита, фактор 50+ Истегнување: исклучителна растегливост и зафат Материјал: 90% полиамид, 10% еластан / 74% полиамид, 26% еластин Зои Нашиот модел носи големина S, костим за капење 36, а неговите мерки се: Висина: 171 см Обем на градите: 85,5 см Обем на половината: 68,5 см Обем на колкови: 96 см

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ (цм) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (цм)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (цм)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (цм)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024