Цена

295ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Doc Multivitamin Man е мултивитаминска/минерална формула специјално формулирана да ги задоволи уникатните потреби на мажите. Една таблета обезбедува хранливите материи за репродукција, одржување, раст и регулација на телесните процеси.

 

Во својот состав, Doc Multivitamin Man содржи уникатна комбинација на витамини, минерали и микроелементи со што се задоволуваат дневните потреби на витамини и минерали. Една таблета Doc Multivitamin Man ги покрива дневните потреби за енергија, обновување и заштита. Дизајниран за телесното и менталното здравје на мажот.

 

Додаток во исхрана за поддршка 6 клучни витални функции

  • Високо ниво на енергија и здрав метаболизам.
  • Намалување на исцрпеност и замор.
  • Ментални перформанси и нормална когнитивна функција.
  • Здравје на срцето, здрав крвен притисок.
  • Јак имунолошки систем.
  • Одржување на нормална функција на мускулите.

Doc Multivitamin Man

  • За професионални и рекреативни спортисти и за луѓе кои не се занимаваат со спорт.
  • Луѓе кои минуваат низ периоди на интензивна физичка и ментална активност.
  • Луѓе кои чувствуваат физичка и ментална исцрпеност.
  • Луѓе кои сакаат да ја одржат нормалната состојба на мускулите, коските, косата, ноктите, забите и кожата.

 

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе, кои се борат, да ги исполнат прекумерните барања на модерното време. Додатоци во исхрана од брендот DOC се произведени со гаранции за фармацевтски производ. Во процесот на производство се користат природни и лабораториски корисни состојки со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

 

Doc Multivitamin Man е произведен во Грција и ги исполнува сите критериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008,а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Активни состојки

Содржина / 1таблета

%ПДВ*

Витамин А (RE) (25% како бета-каротен)

800 µg

100%*

Витамин Д3 (холекалциферол)

10 µg

200%*

Витамин Е (а-ТЕ како витамин Е ацетат)

18 mg

150%*

Витамин Б1 (како тиамин хидрохлорид)

1,6 mg

145%*

Витамин Б2 (рибофлавин)

2,1 mg

150%*

Витамин Б3 (ниацин)

18 mg

112%*

Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид)

3 mg

214%*

Витамин Ц (аскорбинска киселина)

80 mg

100%*

Витамин Б12 (цијанокобаламин)

2 µg

80%*

Пантотенска киселина (како калциум Д-пантотенат)

7,5 mg

125%*

Фолна киселина

200 µg

100%*

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024