Цена

1.380ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

All in 1 Multivitamin, 90 tableta

Обезбедете го вашето тело со потребната доза на витамини! Телото кое е изложено на стрес, недостаток на одмор или напорно вежбање не може да ги добие сите хранливи материи што му се потребни од нормална диета. Леовитал All in 1 Multivitamin е дизајниран да поддржува активен и здрав начин на живот и да ги поддржува сите оние кои сакаат да го постигнат тоа. Витамините и минералите се од суштинско значење за здравјето и функционирањето на организмот, бидејќи тие учествуваат во голем број на витални функции како што се енергетскиот метаболизам, функционирањето на имунитетот и нервниот систем, изградба на здрава кожа, коски, мукозни мембрани ... Збир на витамини А до З! Леовитал All in 1 Multivitamin ги содржи сите витамини и минерали потребни за виталноста на организмот. Се препорачува за секој што се грижи за здравјето, правилната исхрана и  телото. 

Без разлика дали го користите овој производ за повремено за снабдување на вашето тело со витамини или како постојан додаток на вашата диета, All in 1 Multivitamin  ќе се вклопи во вашиот дневен ритам. Овој произведов ке ви помогне во нормална функција на имунолошкиот ситем.

Леовитал All in 1 Multivitamin е наменет за физички активни лица како што се професионални и рекреативни спортисти ни и за оние кои работат напорни ментални и физички задачи, студенти и за секој кој сака да обезбеди квалитетна поддршка на здравјето на своето тело!

 

 

Основни карактеристики на производот:

Не содржи млеко или млечни производи

Не содржи производи од пченка или пченица

Не содржи глутен

Погоден за вегетаријанци

Нема состојки со потекло од ГМО

100% RDA на скоро сите хранливи материи содржани

 

Употреба:

Земете 1 таблета 2 пати на ден со оброк.

Додатокот во исхраната не е замена за оброк  или замена за балансирана диета. Да се чува подалеку од малите деца. 

Предупредувања: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат.

 

Препорачани дневни дози

1 tableta (% PU*)

2 tablete (% PU*)

Калциум

120 mg (15 %)

240 mg (30 %)

Калиум

75 mg (4 %)

150 mg (8 %)

Магнезиум

70 mg (19 %)

140 mg (37 %)

Железо

7 mg (50 %)

14 mg (100 %)

Јод

75 mcg (50 %)

150 mcg (100 %)

Цинк

5 mg (50 %)

10 mg (100 %)

Манган

1 mg (50 %)

2 mg (100 %)

Бакар

0,5 mg (50 %)

1 mg (100 %)

Селен   

28 mcg (51 %)

55 mcg (100 %)

Витамин A

400 mcg (50 %)

800 mcg (100 %)

Витамин Б1

0,55 mg (50 %)

1,1 mg (100 %)

Витамин Б2

0,70 mg (50 %)

1,4 mg (100 %)

Ниацин

8 mg (50 %)

16 mg (100 %)

Пантотенска киселина

3 mg (50 %)

6 mg (100 %)

Витамин Б6

0,7 mg (50 %)

1,4 mg (100 %)

Биотеин

25 mcg (50 %)

50 mcg (100 %)

Фолна киселина

100 mcg (50 %)

200 mcg (100 %)

Витамин Б12

1,3 mcg (50 %)

2,5 mcg (100 %)

Витамин Ц

40 mg (50 %)

80 mg (100 %)

Витамин Д

2,5 mcg (50 %)

5 mcg (100 %)

Витамин E

6 mg (50 %)

12 mg (100 %)

* Препорачан внес за просечно возрасно лице (8.400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: Засилувач на волумен (микрокристална целулоза), калциум (калциум карбонат), калиум (калиум хлорид), магнезиум (магнезиум цитрат), засилувач на волумен (скроб), витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), средства против печење ( магнезиум стеарат, силика), ниацин (никотинамид), железо (железо лактат дихидрат), витамин Е (Д-а-токоферол), цинк (цинк сулфат монохидрат), пантотенска киселина (калциум Д-пантонат), манган (манган сулфат монохидрат) ), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б1 (тиамин мононитрат), бакар (безводен бакар сулфат), витамин А (ретинил ацетат), фолна киселина (петоилмоноглутаминска киселина), јод (калиум јодид), селен (безводен натриум селент), биотин (Д-биотин), витамин Д (холекалциферол; од ланолин), витамин Б12 (цијанокобаламин).

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024