Цена

1.010ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Doc Iron Advanced напредна формула со висока содржина на железо, збогатена со витамини Б2, Б6, Б12, фолна киселина и витамин Ц. За поддршка на хематопоеза, за високо ниво на енергија во организмот и нормална функција на имунитетниот систем.

  • Погоден за вегани
  • Количина: 60 капсули
  • Висока био-достапност и лесно се апсорбира

Doc Iron Advanced напредна формула со висока содржина на железо, збогатена со витамини Б2, Б6, Б12, фолна киселина и витамин Ц. За поддршка на хематопоеза, за високо ниво на енергија во организмот и нормална функција на имунитетниот систем. Висока био-достапност и лесно се апсорбира.

Doc Iron Advanced помага:

  • Во нормална хематопоеза.
  • Во нормално формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин.
  • Во нормалниот транспорт на кислород во телото.
  • Во намалување на заморот и исцрпеноста.
  • Во подобрување на нивото на енергија на организмот.
  • Во правилното функционирање на имунолошкиот систем.
  • Во заштита на клетките од оксидативен стрес (антиоксидативно дејство).

Дозирање: Една капсула дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Состојки

Количество во сервирање 1 капсула

%ПДВ*

Железо (железо бисглицинат)

14 mg

100%

Витамин Ц (аскорбинска киселина)

60 mg

75%

Фолна киселина

400 mcg

200%

Рибофлавин (витамин Б2)

0,8 mg

57%

Витамин Б6

4,8 mg

340%

Витамин Б12

8 mcg

340%

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** - дневна доза не е одредена

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024