Цена

595ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Железо, 60  капсули

Додаток во исхрана

Поллео Спорт имаат создадено палета на производи за да ги задоволат вашите зголемени нутритивни потреби за хранливи материи.Специјално дизајнирана за да нуди најдобра комбинација на внимателно одбрани состојки од контролирано потекло, сите создадени во ЕУ и клинички тестирани. Како долгогодишен лидер на пазарот за спортска исхрана, кој има долгорочна соработка со најпознатите фармацевти и нутриционисти за исхрана во Европа, ПоллеоСпорт ги користи само најдобрите состојки одобрени од експерти, направени се со цел да ги задоволат вашите потребиЖелезото придонесува кон нормално енергетско ослободувачки метаболизам. Железото придонесува за нормален енергетски метаболизам

 

Состојки во препорачана дневна доза

1 капсула

Железо

20мг (143%)

Дневна доза: 1 капсула; Дози во пакување: 60

 

Состав: Агенс за зголемување волумен (микрокристална целулоза), железо (железен бисглицинат), агенс против стврднување (магнезиум стеарат), компонента на капсулата (хидроксипропил метил целулоза).

Начин на употреба: Конзумирајте 1 капсула еднаш дневно, заедно со оброк

 

Важна информација:

Да не се преминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Да се чува надвор од дофат на деца.

Бремени жени и доилки да се консултираат со доктор пред конзумирање на овој производ

 

Да се чува на ладно и суво место без директна изложеност на сончева светлина, на температура под 25 степени.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024