Цена

1.680ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Defender Glutamine пептиди се препознатливи како најприродната форма на глутамин достапна и се апсорбира двојно повеќе за разлика од другите слободни форми на Л Глутамин. Дигестивниот тракт има пептиден транспортен систем кој овозможува  пептидите да бидат подобро апсорбирани и внесени споредено со слободните форми на амино киселини како Л глутамин. Глутаминските пептиди може исто да бидат одговор на она што научниците го викаат глутамински парадокс. Од користењето на глутаминот имаме многу поволности и бенефиции, но парадоксот е во тоа што многу од слободните форми на Л глутамин впрочем не се апсорбираат во крвотокот и не стигаат до мускулните ткива. Со глутаминските пептиди имаме многу поголем степен на апсорпција, бенефитите од глутаминот е многу веројатно дека ке бидат видливи. Конечно глутаминскиот парадокс може да биде решен со овој производ.

- Подобра апсорпција од обичниот Л – Глутамин

 

Нутритивни вредности:

Сервирање по доза: 7гр(1 дозерка) Сервирања во пакување: 72сер

Вредности по доза:

на 100гр

на 7гр

Енергија

404Кцал/1718Кј

28,2Кцал/120,2Кј

Протеин

80,00гр

5,60гр

Јаглехидрати

8.00гр

0.56гр

- од кои шеќери

0,00гр

0,00гр

Масти

6,00гр

0,42гр

- од кои заситени

0,00гр

0,00гр

Влакна

1,00гр

0,07гр

Содиум

0,14гр

0,00гр

Пептидно врзан Глутамин

36,76гр

2,57гр

Л - Леуцин

5368мг

375мг

Л - Изолеуцин

2584мг

180мг

Л - Валин

2848мг

199мг

† Непосочена дневна вредност.

%RDA* Препорачан дневен внес.

**Процентниот дневен внес е базиран на 2000 калории диета.

Нутритивните вредности и состојки варираат во зависност вкусовите

Состојки:

Лесно растворлив Хидролизат пченичен протеин.

НЕ СОДРЖИ АСПАРТАМ И ГМО СОСТОЈКИ

Информации за алергени:

Содржи пценица. Произведено во опкружување во кое се произведуваат Млеко, Јајца, Соја, Пценица, Кикирики, Лешници.

Употреба:

Промешај 7гр (1 дозерка) во 100мл вода или млеко 2 пати на ден.

Професионални спортисти:

Промешај 2 дози по сервирање.

 

 

Предупредување:

-          Продуктот да се користи како додаток на веќе постоечка здрава и избалансирана исхрана, а не како замена за истата.

-          Да не се преминува дневната препорачана доза.

-          Да не го користат луѓе помлади од 18 години.

-          Да не го користат бремени жени или доилки.

-          Консултирајте го вашиот доктор пред конзумирање на продуктот.

 

-          Да се држи на страна од дофат на деца.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024