Цена

1.230ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Ракавици за функционален тренинг!

 

Кросфит ракавици кои ќе ви помогнат да одговорите на секој предизвик што доаѓа со тренингот. Кросфит ракавиците се направени од материјал кој спречува лизгање при изведување и на најкомплицираните вежби. Ракавиците имаат лента во пределот на зглобот, што ќе го зајакне вашиот зглоб и ќе обезбеди поддршка и безбедност за време на вежбањето.

Дизајнирани се така што мрежестата ткаенина на горната страна обезбедува одлична дишливост и вклопување, како и целосна флексибилност. Долната страна е дополнително зајакната со цврст материјал за да се спречат плускавци, болки и повреди. Овозможуваат полесна контрола на изведбата на вежбата, спречуваат иритација на кожата и обезбедуваат сигурен стисок, што ќе овозможи повеќе повторувања и повеќе килограми. Исто така, тие се практични и се вклопуваат во секоја чанта.

Одговори на сите предизвици!

Овие ракавици нудат широк спектар на примени... од тренинг за кросфит, кревање тегови, кружен тренинг до возење велосипед. Ракавиците се идеален партнер за квалитетни резултати и ќе станат составен дел од вашиот тренинг.

Карактеристики:

Супериорен дизајн

Создаден за кросфит тренинг, кружен тренинг, кревање тегови итн.

Флексибилна форма

Максимална стабилност во зглобот за да се спречат повреди

Состав:

 

Кожа 30% Најлон 30% Полиестер 10% Еластан 10%

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024