Цена

399ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Вклучете масло од кокос во вашата диета!

Хранливата вредност и лековитиот ефект на кокосовото масло се причината зошто секој треба да го има дома. 

Спреј од кокосово масло - за лесно дозирање!

 

Полесно е да се дозира со масло во спреј. Кокосовото масло има неутрален вкус и е поздрава опција при подготвување храна. Многу едноставна - само прскајте на површината за готвење. Може да се користи при подготовка на солени и здрави јадења и е погодно за печење, готвење и салати. Спреј од кокосово масло не влијае на вкусот или мирисот на храната.

Нов начин да ги подготвите вашите омилени рецепти!

Отсега, можете брзо да ги подготвите вашите омилени оброци со лесна  употреба на  кокосово масло, кое е погодно и за вегани. Здравите својства и практичната примена на ова масло се дополнителна причина зошто кокосовото масло треба да биде составен дел од која било кујна!

карактеристики:

Чисто кокосово масло

лесно за дозирање

има неутрален вкус

идеален за готвење, печење, салати и други јадења

погоден за вегани

Употреба:

Добро протресете пред секоја употреба. Чувајте го спрејот исправен, најмалку 20 см од незагреаната површина. Ако распрскувачот е запушен или не работи правилно, ставете го под тивок млаз  од врела вода 20 секунди.

 

Предупредување: Користете само како што е насочено. Производот е запалив. Не прскајте на топли површини и близу до отворен пламен. Не прскајте директно во рерната. Содржината на производот е под притисок. Не го удирајте дури и кога е празен. Спрејот може да експлодира ако е оставен во или на рерната или во близина на извор на топлина. Избегнувајте контакт со очите. Неправилната употреба со намерна концентрација и вдишување на содржината може да биде штетна или фатална

Состав:

Просечни хранливи вредности на

100мл

Енергетска вредност

3330КЈ/810кцал

Масти

90гр

Од кои заситени масни киселини

82гр

Од кои монозаситени масни киселини

6,0гр

Од кои полинезаситени масни киселини

1,8гр

Јаглехидрати

0гр

Од кои шеќери

0гр

Влакна

0гр

Белковини

0гр

Сол

0гр

 

Состојки: Кокосово масло, , потисни гасови( пропан, бутан)

Начин на чување: не го изложувајте на сочева светлина и температура над 45Ц. Подалеку од дофат на мали деца

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024