Цена

430ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Симболот на Медитеранот

Екстра девственото  масло  има многу здравствени придобивки! 

 

Лесно дозирање - побрза подготовка!

 

Полесно е да се дозира со масло во спреј. Екстра девственото маслиново масло можете да користите за ладна храна, салати, намази и сосови.Одлично оди со специјалитети од месо и риби а се користи и во подготовка за маринада. Екстра девственото маслиново масло го подобрува вкусот на оброците а кога маслото се прска, подготовката на истите станува уште полесна.

 

Нов начин да ги подготвите вашите соодветни рецепти!

 

Отсега натаму, можете брзо да ги подготвите вашите прилагодени оброци со екстра девственото маслиново масло, кое е лесно во доза и погодно за вегани. Здравите својства и практичната примена на ова масло се дополнителна причина зошто маслиновото масло треба да биде составен дел од секоја  кујна!

 

карактеристики:

 

Екстра девствено маслиново масло

лесно дозирање

има неутрален вкус

идеален за готвење, печење, салати и други јадења

погоден за вегани

Употреба:

Добро протресете пред секоја употреба. Чувајте го спрејот исправен, најмалку 20 см од незагреаната површина. Ако распрскувачот е запушен или не работи правилно, ставете го под тивок врел млаз вода 20 секунди.

 

Предупредување: Користете само како што е насочено. Производот е запалив. Не прскајте на топли површини или  близу до отворен пламен. Не прскајте директно во рерната. Содржината на производот е под притисок. Не го удирајте дури и кога е празно. Спрејот може да експлодира ако е оставен во или на рерната или во близина на извор на топлина. Избегнувајте контакт со очите. Неправилната употреба со намерна концентрација и вдишување на содржината може да биде штетна или фатална.

Состав:

Просечни хранливи вредности на

100мл

Енергетска вредност

3026кј/738 кцал

Масти

82гр

Од кои заситени масни киселини

12гр

Од кои монозаситени масни киселини

61гр

Од кои полинезаситени масни киселини

9гр

Јаглехидрати

0гр

Од кои шеќери

0гр

Влакна

0гр

Белковини

0гр

Сол

0гр

 

Состојки: Екстра девственото  масло ,емулгатор (соја лецитин), прочистена вода,потисни гасови ( пропан, бутан)

Начин на чување: не го изложувајте на сочева светлина и температура над 45Ц. Подалеку од дофат на мали деца

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024