Цена

2.090ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

 

Me F1rst Bulk Gainer 2.5 kg I 5kg Chocolate– Гејнер за качување на телесна маса во пакување  од 2,5кг и 5кг со вкус на Чоколадо

 

Додаток во исхрана.

 

 

Состојки: Мешавина од јаглехидрати (малтодекстрин, декстроза, восочен пченкарен скроб, фруктоза, Д-рибоза), протеинска мешавина (протеински концентрат од сурутка, { од млеко, емулгатор, (соја лецитин), мицеларен казеин (од млеко), протеински изолат од сурутка (од млеко, емулгатор {соја лецитин}, калциум казеинат (од млеко), кокосово ( Cocos nucifera, овошје), маслo во прав, какао (Theobroma cacao, семка) во прав,  инулин, иБцаа (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, емулгатор (соја лецитин)), ленено (Linum usitatissimum, семка), масло во прав МЦТ масла (среден ланец на триглицериди, масло (Ekaeis guineensis, семка), арома, Л-глутамин, згуснувач (целулозна гума), таурин, Digezyme ензимски комплекс (алфа амилаза, неутрална протеаза, лактаза, липаза, целулаза), витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), засладувач (сукралоза), витамин Е (ДЛ- алфатокоферил ацетат) железо (железо фумарат), витамин А (ретинил, ацетат)

 

 

 

 

Информации за алергени: Произведени во објект кој обработува производи што содржат овес, пченица, целер, сулфити, риби, ракови и јаткасти плодови.

Начин на употреба: Додадете 2 дозерки прав (130 гр) во 250 мл вода, добро протресете и конзумирајте еднаш дневно после тренинг.

Важни информации: Додатците во исхрана не треба да се користат како замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува вон дофат на деца.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Не се препорачува кај луѓе со абдоменални болки, илеус, отежнато голтање, хормонско зависни тумори, доилки и трудници

 

Големина на сервирање 130 гр / Број на севирања во пакување19

 

130 гр

100 гр

Енергија

2263 kJ / 536 kcal

1741 kJ / 412 kcal

Масти

8,2 гр

6,3 гр

-од кои заситени

6,4 гр

4.9 гр

Јаглехидрати

83 гр

64 гр

-од кои шеќери

25 гр

19 гр

Влакна

3 гр

2,3 гр

Протеин

31 гр

24 гр

Сол

0.14 гр

0.11 гр

Витамин А

200 ug

154 ug

Витамин Ц

20 мг

15 мг

Витамин Е

3,0 мг

2,3 мг

Калциум

267 мг

205 мг

Фосфор

183  мг

141 мг

Железо

1,4 мг

1.1 мг

Инулин

2,6г

2,0 г

иБцаа

2,5г

1,9г

Кокосово масло – прав

6.5 гр

5,0 гр

Ленено масло – прав

2 гр

1,5 гр

МЦТ

1.9 гр

0,7 гр

Л-глутамин

0,9г

0,7г

Таурин

358мг

275мг

Digezyme

49мг

38мг

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024