Цена

120ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Гарантирана цена

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Освежувачко закрепнување!

Конечно пристигна напитокот BCAA 8000 RTD богат со аминокиселини и без шеќер! Збогатен со амино киселини и засладен со засладувачи, овој пијалок ќе го подобри секој тренинг. Шишето содржи 8.000 mg BCAA во сооднос 2:1:1.

BCAA 8000 не содржи додадени шеќери и не е енергетски пијалок, но неговата основна функција е регенерација на мускулите. Доаѓа во вкус на портокал-лимон-вар кој ги освежува и регенерира телото и умот за време на тренингот. Бидејќи не содржи кофеин или друг енергетски стимуланс, може да се пие секој ден, пред, за време или после тренинг.

Карактеристики на производот:

  • направени во ЕУ
  • без шеќер
  • нискоенергетски
  • содржи 8000 mg BCAA

Состав:

Просечни хранливи вредности на

750 ml

100 ml

Енергетска вредност

150 kJ / 38 kcal

20 kJ / 5 kcal

Масти

0 g

0 g

- од кои заситени масни киселини

0 g

0 g

Јаглехидрати

0 g

0 g

- од кои шеќери

0 g

0 g

Протеини

5,7 g

0,8 g

Сол

1,5 g

0,20 g

БЦАА

8000 mg

1067 mg

- од кои Л-леуцин

4000 mg

533 mg

- од кои Л-изолеуцин

2000 mg

267 mg

- од кои Л-валин

2000 mg

267 mg

 

Забелешка: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот портокал-лимон-лимета.

 

Состав: вода, BCAA 2:1:1 (L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин), киселина (лимонска киселина), ароми, конзерванси (натриум бензоат, калиум сорбат, диметил дикарбонат), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза ), регулатор на киселост (натриум цитрат).

 

Услови на чување: Да се ​​чува на темно, ладно и суво место. По отворањето, чувајте го во фрижидер и консумирајте во рок од 48 часа.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024